İvedik Endüstriyel Tasarım ve Prototip Merkezi

Küreselleşen dünya ekonomisiyle oluşan yeni rekabet koşulları, işletmelerin ürün farklılaştırması, fiyat avantajının sağlanması, paketlenmesi ve sunumu, marka kimliğinin oluşturulması gibi konularda değişik stratejiler geliştirmelerine sebep olmuştur. Ürünlerin muadillerinden farklılaştırıp marka kimliği oluşturularak tüketiciler tarafından tercih edilirliğini yükseltmek, uygun tasarım çalışması ile üretim maliyetinin düşürülmesi, kolay ambalajlanması gibi konular ise endüstriyel tasarım ile mümkün olmaktadır.

İvedik Teknoloji Transfer Ofisi, bölgede faaliyet gösteren işletmelerin endüstriyel tasarım ve prototiplendirme işlemlerinde yüksek maliyet ve uzun zaman kaybı sorunlarına çözüm olmak için İvedik Endüstriyel Tasarım Ofisi’ni hizmete açmıştır. 2012 yılı içerisinde 1 tasarım uzmanı ile İvedik TTO içerisinde işletmelere hizmet vermeye başlayan Tasarım Ofisi, 2015 yılı sonunda geliştirilerek yeni ofisinde Prototip Uygulama Merkeziyle birlikte 3 tasarım uzmanıyla çalışmalarına devam etmektedir.

İvedik Endüstriyel Tasarım ve Prototip Merkezi (ETAP) olarak faaliyetlerini yürüten merkezimiz, bölgede faaliyet gösteren işletmelere ücretsiz endüstriyel tasarım danışmanlığı ile birlikte uygun maliyetlerle tasarım ve prototiplendirme hizmeti sağlamaktadır.